JDM auto's uit de jaren 90: Japanse iconen en prijzen | 2026

9 min read
Oct 30, 2026, 8:43:39 AM

De VS kregen de Supra Turbo, de RX-7 en de NSX. Japan kreeg die ook, plus de Skyline GT-R, de Lancer Evolution, de Impreza 22B, de Integra Type R en nog een dozijn andere die het land nooit verlieten. Sinds september 2026 vallen ze allemaal, voor zover gebouwd in de jaren 90, onder de Amerikaanse 25-jaarregel en mogen ze worden geïmporteerd.

Ook interessant: de beste sportwagens uit de jaren 90 op prijs in 2026.

Hier zijn 20 van de beste JDM auto's uit de jaren 90, van Japanse sportwagens tot rallymodellen, stationwagens en busjes, met wat elke auto vandaag in de VS opbrengt en wat er nodig is om er een over te halen.

JDM auto's uit de jaren 90: waardes in één oogopslag (2026)

AutoGebouwdMarktwaarde VSRecente verkoop VS
Nissan Skyline GT-R R321989 tot 1994ca. $56,000$47,000 (aug. 2026)
Nissan Skyline GT-R R331995 tot 1998$56,000 tot $120,000$62,000, 1995 V-Spec (aug. 2026)
Nissan Skyline GT-R R341999 tot 2002ca. $140,000$350,000, Midnight Purple II (jul. 2026)
Honda NSX-R1992 tot 1995ca. $396,000$381,000, 1995 (jan. 2026)
Subaru Impreza 22B STi1998ca. $206,000$329,500, 5.000 mijl (mrt. 2026)
Mitsubishi Lancer Evo VI TME1999 tot 2000ca. $57,000$46,000 (jul. 2026)
Toyota Supra RZ1993 tot 1998ca. $48,000
Honda Integra Type R (DC2)1995 tot 2001ca. $23,500$30,000, 1999 (jul. 2026)
Honda Civic Type R (EK9)1997 tot 2000ca. $25,000$25,000, 1998 (jul. 2026)
Toyota Chaser Tourer V (JZX100)1996 tot 2001ca. $20,000$21,500, 1998 (aug. 2026)
Autozam AZ-11992 tot 1994ca. $26,000$63,000, 2.000 mijl (jun. 2026)
Mitsubishi Delica Space Gear1994 tot 2007$10,000 tot $16,000$16,000, 1997 (aug. 2026)

De marktwaardes in de VS zijn afgeronde richtwaardes van CLASSIC.com, stand september 2026. De verkopen zijn Amerikaanse veilingresultaten van Bring a Trailer, Cars & Bids en Gooding Christie's.

Het 280 pk-tijdperk

Van 1989 tot 2004 hielden Japanse autofabrikanten zich aan een informele afspraak om het opgegeven vermogen te beperken tot 280 pk. Bijna elke sportauto op deze lijst noemt precies dat getal, en veel leverden meer. Daarom reageren deze motoren zo goed op tuning, en daarom zeggen de cijfers hieronder minder dan de auto's zelf.

Nissan Skyline GT-R: R32, R33 en R34

1. Nissan Skyline GT-R R32 (1989 tot 1994)

De RB26DETT-zescilinder in lijn met twee turbo's, ATTESA-vierwielaandrijving en een Groep A-raceverleden dat hem van de Australische pers de bijnaam "Godzilla" opleverde. Nissan bouwde er 43.937. Het is de goedkoopste weg naar een GT-R, met een Amerikaanse richtwaarde rond $56,000. Een nette auto ging in augustus op Bring a Trailer weg voor $47,000, een uitzonderlijk exemplaar haalde in mei $151,200 bij Bonhams.

2. Nissan Skyline GT-R R33 (1995 tot 1998)

Langer, zwaarder en jarenlang het vergeten middelste kind, en juist daarom nu het bekijken waard. Er werden er maar 16.668 gebouwd. De prijzen in de VS lopen van ongeveer $56,000 tot $120,000. Een V-Spec uit 1995 ging weg voor $62,000 en een V-Spec uit 1996 voor $49,000, beide in augustus en september 2026.

3. Nissan Skyline GT-R R34 (1999 tot 2002)

De auto die iedereen wil. Nissan bouwde er 11.578, en alle exemplaren uit 1999 mogen nu worden geïmporteerd. Latere exemplaren volgen 25 jaar na hun productiemaand. Een basisauto zit rond $140,000, een V-Spec II dichter bij $192,000, en een Midnight Purple II ging in juli op Bring a Trailer weg voor $350,000. Onze gids over de auto's die in 2026 geïmporteerd mogen worden geeft de datums voor de R34.

Japanse sportwagens uit de jaren 90 met versies alleen voor Japan

4. Honda NSX-R (1992 tot 1995)

Honda haalde ongeveer 120 kg uit de NSX, maakte hem stijver, monteerde carbon Recaro-stoelen en verkocht hem alleen in Japan. Er werden er 483 gebouwd. Het is de meest waardevolle auto op deze lijst, met een richtwaarde rond $396,000, en een exemplaar uit 1995 ging in januari weg voor $381,000.

5. Toyota Supra RZ (1993 tot 1998)

De Japanse Supra met twee turbo's, de 2JZ-GTE, 280 pk en een zesbak van Getrag. In de VS zit hij rond $48,000, ongeveer de helft van wat een Amerikaanse Supra Turbo opbrengt. Lees onze koopgids voor de Toyota Supra Mk IV.

6. Mazda RX-7 Type R en Spirit R (FD3S)

De VS raakten de FD na 1995 kwijt. Japan bouwde hem door tot 2002 en sloot af met de Spirit R. Type R-exemplaren zitten rond $32,000, en een exemplaar uit 1992 ging in Las Vegas weg voor $27,250. Een Spirit R zit rond $59,000. Bekijk onze koopgids voor de Mazda RX-7 FD3S.

Homologatiemodellen voor de rally

7. Subaru Impreza 22B STi (1998)

Gebouwd om drie WRC-constructeurstitels op rij te vieren, met een 2,2-liter boxermotor, verbrede wielkasten en ongeveer 400 exemplaren voor Japan. Het is de op een na meest waardevolle auto hier. Een exemplaar met 5.000 mijl (zo'n 8.000 km) ging in maart bij Gooding Christie's in Florida weg voor $329,500, een ander bracht in januari $205,000 op bij Bring a Trailer.

8. Subaru Impreza WRX STi (GC8, 1994 tot 2000)

De alledaagse versie van hetzelfde idee. STi-exemplaren zitten rond $24,000, ver onder de 22B, en een exemplaar uit 1996 ging in augustus weg voor $26,000.

9. Mitsubishi Lancer Evolution IV tot VI (1996 tot 2001)

De 4G63-turbo en vanaf de Evo IV actieve giercontrole. Richtwaardes in de VS: Evo IV ongeveer $20,000, Evo V ongeveer $33,000, Evo VI ongeveer $48,000 en de Tommi Makinen Edition ongeveer $57,000. Recente verkopen zijn onder meer een Evo V GSR voor $41,500 en een Evo VI GSR voor $43,500, beide deze zomer.

10. Toyota Celica GT-Four (ST205, 1994 tot 1999)

Toyota's laatste rally-Celica, met de 3S-GTE-turbo en 255 pk. Standaardexemplaren zitten rond $19,000. De WRC-editie met de grotere achtervleugel is degene om te zoeken: een exemplaar uit 1994 ging in augustus weg voor $37,250.

11. Mitsubishi Pajero Evolution (1997)

Een Dakar-homologatie-SUV met een 3,5-liter V6, brede spatborden en onafhankelijke achterwielophanging. Er werden er ongeveer 2.500 gebouwd. De richtwaarde ligt rond $36,000, en een exemplaar met 16.000 mijl ging in april weg voor $49,997.

Honda Type R

12. Honda Integra Type R (DC2, 1995 tot 2001)

De B18C toerde voorbij 8.000 tpm en haalde 200 pk uit 1,8 liter. JDM-exemplaren zitten rond $23,500, en een exemplaar uit 1999 ging in juli weg voor $30,000.

13. Honda Civic Type R (EK9, 1997 tot 2000)

De eerste Civic Type R, nooit verkocht in de VS, met de B16B en 185 pk uit 1,6 liter. De richtwaarde ligt rond $25,000, en twee exemplaren uit 1998 gingen deze zomer weg voor $22,000 en $25,000.

Sedans, coupés en stationwagens met turbo en achterwielaandrijving

14. Nissan Silvia S14 en S15, en de 180SX

De SR20DET, achterwielaandrijving en een licht chassis maakten dit de driftauto's van het decennium, dus nette, ongewijzigde exemplaren zijn de uitdaging. JDM Silvia S14's zitten rond $23,000 en 180SX'en rond $22,000. De S15 Spec-R, met 250 pk en een zesbak, staat te koop voor $24,000 tot $65,000. Bekijk onze koopgids voor de Nissan Silvia S15.

15. Toyota Chaser Tourer V (JZX100, 1996 tot 2001)

Een vierdeurs sedan met de 1JZ-GTE-turbozescilinder in lijn, achterwielaandrijving en een optionele vijfbak. Het gemiddelde in de VS ligt rond $20,000, en een exemplaar uit 1998 ging in augustus in San Rafael, Californië, weg voor $21,500.

16. Nissan Stagea 260RS Autech (WC34)

Autech bouwde de RB26 en de vierwielaandrijving van de R33 GT-R in een stationwagen. Er werden er 1.734 gebouwd. De richtwaarde ligt rond $33,000, en een exemplaar ging op Bring a Trailer weg voor $30,000.

17. Toyota MR2 GT (SW20, 1989 tot 1999)

Middenmotor en turbo, met 225 tot 245 pk afhankelijk van het jaar. JDM GT- en GT-S-exemplaren zitten rond $17,000, en een GT uit 1993 ging in december weg voor $20,000.

Kei-sportwagens

18. Honda Beat, Suzuki Cappuccino en Autozam AZ-1

De Japanse kei-regels beperkten deze auto's tot 660 cc en 64 pk, dus elke fabrikant vond het rijplezier op een andere manier. De Beat met middenmotor zit rond $8,000 en de Cappuccino met voorin geplaatste motor rond $10,000. De AZ-1 met vleugeldeuren zit rond $26,000, en een exemplaar met 2.000 mijl ging in juni weg voor $63,000. Controleer voor de aankoop de regels van uw Amerikaanse staat; onze importgids voor kei-auto's en kei-trucks zet ze op een rij.

4x4's en busjes

19. Toyota Land Cruiser 80 Diesel (1990 tot 1997)

De VS kregen de 80 alleen als benzineversie. Diesel-HDJ80's uit Japan en andere exportmarkten hebben een 4,2-liter turbodiesel en zitten rond $29,000. Een VX uit 1992 ging in mei weg voor $36,750.

20. Mitsubishi Delica Space Gear (1994 tot 2007)

Een dieselbusje met vierwielaandrijving dat een favoriet werd onder kampeerders. Het is een van de goedkoopste imports op deze lijst, met recente verkopen van $10,400 tot $16,000. Lees onze importgids voor de Delica Space Gear.

Zo importeert u Japanse auto's uit de jaren 90

De 25-jaarregel

De NHTSA stelt een voertuig vrij van de Amerikaanse veiligheidsnormen zodra het 25 jaar oud is, gerekend vanaf de productiedatum, niet het modeljaar. Per september 2026 geldt dat voor alles wat in of vóór september 2001 is gebouwd. De EPA heeft een aparte vrijstelling voor voertuigen van minstens 21 jaar oud in originele, ongewijzigde staat, dus een motorswap kan een import blokkeren, ook als de auto oud genoeg is.

Invoerrechten en kosten

In Japan gebouwde personenauto's van 25 jaar of ouder betalen bij invoer sinds 24 juli 2026 in totaal 12,5% invoerrecht: het basistarief van 2,5% plus het Section 301-recht op Japanse goederen (HTS 9903.05.49, volgens CBP). Pick-ups en bestelbusjes betalen 25% onder de chicken tax, en leeftijd verandert daar niets aan. Busjes met personeninrichting zoals de Delica worden meestal als personenauto ingedeeld, maar laat de indeling bevestigen voordat u koopt. Auto's van minstens 25 jaar oud zijn volgens CBP vrijgesteld van de Section 232-autoheffingen. Daar komen de merchandise processing fee en harbor maintenance fee bij, de douane-expediteur, de zeevracht en het Japanse exportcertificaat. Onze gids over wat het kost om een auto uit Japan te importeren zet elke post op een rij.

Californië en registratie per staat

Federale toelating maakt een auto nog niet legaal in Californië. Benzineauto's vanaf 1976 moeten mogelijk door de direct-importprocedure van CARB, en niet-conforme diesels zoals de Land Cruiser 80 en de Delica kunnen momenteel niet worden omgebouwd. Andere staten verschillen, vooral voor kei-auto's. Informeer bij uw DMV voordat u biedt.

Verschepen vanuit Japan

De meeste JDM auto's uit de jaren 90 vertrekken vanuit Yokohama, Nagoya of Kobe, in een container of op een RoRo-schip. Onze verzendgids van Japan naar de VS vergelijkt de twee.

Veelgestelde vragen

Wat zijn de beste JDM auto's uit de jaren 90?

De Skyline GT-R (R32, R33 en R34), Supra RZ, NSX-R, RX-7 Spirit R, Impreza 22B, Lancer Evolution VI en Integra Type R staan bovenaan de meeste lijsten. Voor minder geld gaan de Chaser Tourer V, Civic Type R, MR2 GT en Honda Beat in de VS allemaal weg voor minder dan $30,000.

Mogen alle Japanse auto's uit de jaren 90 de VS in?

Volgens de federale regels wel. Sinds september 2026 is elke auto die in de jaren 90 is gebouwd de 25-jaargrens voorbij. Californië en enkele andere staten hebben eigen regels voor uitstoot en registratie.

Wat is de goedkoopste JDM auto uit de jaren 90 om te importeren?

De Honda Beat, Suzuki Cappuccino en Mitsubishi Delica gaan in de VS weg voor ongeveer $8,000 tot $16,000. Verzending, invoerrechten en kosten komen daarbovenop.

Kan ik nu een R34 GT-R importeren?

Elke R34 GT-R die in 1999 is gebouwd, mag erin. Auto's uit 2000, 2001 en 2002 mogen 25 jaar na hun productiemaand, dus controleer het typeplaatje voordat u koopt.

Meer JDM-importgidsen

Klaar om uw JDM auto uit de jaren 90 te importeren?

Wij verschepen JDM auto's uit de jaren 90 van deur tot deur, over zee of door de lucht, met onze eigen magazijnen in Californië, Florida en New Jersey, die de hele VS dekken voor import en export. Ons eigen team laadt elke auto en regelt elk document. Een Skyline gewonnen op een veiling in Tokio of een Supra gekocht op een beurs in het buitenland: begin bij onze pagina over import uit Japan of vraag een tarief op met de calculator hieronder.

Het is uw droomauto. Laten we hem naar huis brengen.